KUMKUAT

Omega 3 içermesi nedeniyle kabuğu ve çekirdeğiyle yenmesi gerekir. Fite steroller, Flavonoidler ve uçucu yağlar dahil, bitkisel bileşikler bakımından zengin. C, A Vitaminleri, Kalsiyum, Demir, Manganez ve Diyet Lifi içerir.

Az miktarda da; B1, B3, B5, B6, B9 ve E vitaminleri, Magnezyum, Potasyum, Selenyum, Bakır ve Çinko içerir.

FAYDALARI

  KANSER ÖNLEYİCİDİR
  Yapılan araştırmalarda; doğal öldürücü hücreleri uyararak tümör hücrelerini yok ettiği için, kanser, özellikle akciğer kanser riskini düşürdüğü gözlemlenmiştir.

  DOĞAL ÖLDÜRÜCÜ HÜCRE UYARICISIDIR
  Yapılan araştırmalar; Kamkat’ın içerdiği bitkisel bileşiklerin, bir çeşit Lenfosit hücresi olan doğal öldürücü hücrelerin uyarılmasına yardımcı olduğunu göstermiştir. (Doğal öldürücü hücre: Kan, Kemik iliği ve Dalakta bulunan, Kemik iliğinde üretilen bir çeşit Lenfosit hücresi. Doğrudan virüsler tarafından enfekte edilen hücrelere ve kanser hücrelerine saldırırlar.)

  BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRİR
  İçeriğindeki antioksidanlar ve vitaminler bağışıklık sistemini güçlendirdiğinden; soğuk algınlığı, grip, öksürük ve nezleye karşı koruyucudur.

  ŞEKER HASTALIĞINI DENGELER
  Açlık kan şekerini düşürür. Ayrıca diyabetin dengelenmesine yardımcı olur.

  KOLESTROLÜ DÜŞÜŞÜR
  İçeriğindeki Fite steroller; bağırsaktaki kolesterol emilimini engellemeye yardımcı olduğundan, toplam kolesterol, kötü kolesterol (LDL),ve Trigliseritlerin düşmesine yardımcı olur. Dolayısıyla; yüksek tansiyon ve damar tıkanıklıklarını önler.

  OBEZİTE, KALP SAĞLIĞINA İYİ GELİR
  İçeriğindeki bitkisel bileşikler, kalp hastalığı ve tip 2 diyabet de dahil olmak üzere obezite ve ilişkili hastalıklarda mücadeleye yardımcıdır.

  ÜRÜN BİLGİSİ

  Tarih: 06 Kasım, 2019
  Yer: Mersin
  Website: semsapozcuorganik.com
  Location: Turkey
  Dönüm: 1000
  Üretici: SemsaPozcu